Koç Kalıp Büyümeye Devam Ediyor

Firmamız KOÇ KALIP, 1982 yılında Rayif Koç tarafından, plastik kalıbı üretimi amacıyla kurulmuştur. 1991 yılında ise bünyesine kattığı plastik enjeksiyon makineleriyle de kalıpların ürün üretimine başlamıştır. Kurulduğu günden bu güne kadar 2000’i aşkın sayıda kalıp imalatı yapmıştır. Tesislerimizde son teknoloji ürünü makine ve teçhizatlar kullanılmaktadır. Her geçen gün yeni yatırım hedeflerine ulaşarak, firmamız yıllık ortalama %25 büyüme gerçekleştirmektedir. Son yıllarda yurdumuzda artan ihracat gelirlerine paralel olarak, kalıp üretimimizin %70’i ihracata yönelik olmuştur.

Bugün özellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihracat yapmaktayız. Bugüne kadar pek çok farklı çeşit ürünün kalıbını imal eden firmamız, özellikle plastik kapak kalıbı ve üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almaktadır. 2001 yılında firmamız tarafından geliştirilen ve patent haklarının elimizde olduğu plastik başlıklı kelebek somun aparatı imalatımız ile bağlantı elemanları piyasasında yerimizi almış bulunmaktayız.

Plastik kelebek somun üretiminin devamında çeşitli mobilya bağlantı elemanları üretimi yaparak yurtiçinde ki büyük firmalarla iş birliğimizi sürdürmekteyiz. Çeşitli ürünlerimize ait bilgilere ürünlerimiz linkinden ulaşabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçmek için iletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.